TJ Jiskra Nový Oldřichov 5110301

Historie

Stručně k historii TJ JISKRA N. OLDŘICHOV Znak fotbalisti

Oddíl kopané byl založen roku 1946.

Roku 1971 oddíl poprvé postoupil do okresního přeboru, kde se udržel dvě sezóny a opět sestoupil.

V letech 1974 - 78 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce hřiště a kabin.

Rok 1984 znamenal návrat mezi okresní elitu, kterou opustili až v rece 1991, kdy poprvé v historii hrál krajskou soutěž 1.B tř., bohužel pouze jednu sezónu.

V roce 1995 přichází oddíl trénovat bývalý hráč Vagónky Č. Lípa, Zdeněk Nývlt a na hráčích se začíná projevovat herní zlepšení.

V roce 1998 Z Nývlta střídá další hráč Vagónky Č.L. a teplic, Pavel Soukup. Mužstvo je doplněno hráči z České Lípy a začíná myslet na postup.

V roce 2000 se stává okresním přeborníkem a postupuje opět do 1.B tř. Cílem hráců i vedení bylo hrát klidný střed tabulky. Tahouny nového mužstva se stali dva hráči s ligovými zkušenostmi - Vlado Juríček (Slavia Praha, Brümmer Č.Lípa) a Josef Vinš (Slavia Praha, Blšany, Brümmer Č.Lípa).

Od roku 1999 se za vydatné pomoci sponzorů a Obecního úřadu podařilo:
zatravnit celé hřiště, dokončit zábradlí kolem hřiště, vybudovat kryté střídačky a ochrannou síť za brankou, doplnit výstroj a tréninkové pomůcky na patřičnou úroveň, zahájit rekonstrukci kabin.

TJ JISKRA se podařilo prosadit svůj dlouhodobý projekt na rekonstrukci areálu u ČSTV. Bylo vybráno 6 projektů z 80ti v Libereckém kraji a na letošní rok je přislíbena dotace 100 tisíc korun na rekonstrukci kabin. V dalších letech chce dokončit rekonstrukci zavlažování, vybudovat tréningovou plochu a víceúčelové sportoviště pro mládež.

Nyní hraje TJ JISKRA oblastní 1.B třídu již druhou sezónu v popředí Tabulky a patří mezi nejlepší týmy v okrese Čská Líba. Mládeži se věnuje již několik let J. Pokorný, nyní za pomoci Z. Novotného a Vl. Jurčíka. V mládežnických kategoriích máme cca 30 hráčů, přičemž někteří hostují v okolních oddílech z důvodu nedostatku mladých v příslušné kategorii.

Naši mladší žáci získali v jarní části okresního přeboru 18 bodů a svým soupeřům nastříleli 37 branek. Z toho Hynek Meduna 17, Tomáš Pícha 12, Pepa Kacafírek 3, Pepa Novotný 2, Pavel Sedláček 1, Honza Mondok 1 a Ondra Vitouš 1.

Nejlepší zápasy hrajeme s rezervou ligových žáků České Lípy a kluci  dokáží nastřílet góly i ligovému brankáři České Lípy. Tomáš Pícha a Pepa Novotný hrají pravidelně za výběr okresu třináctiletých. Navíc Ondra Vitouš v této kategorii (17 týmů) k nejlepším brankářům v okrese.
 

Kontakt

jiskrano@seznam.cz

Mistrovice 244
471 13 Nový Oldřichov

Předseda klubu: Mazanec Petr
tel: 704 100 222
Vedoucí mužstva muži: Vladimír Satranský
tel:604650274
Pokladní: Rachačová Eva

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode